Процедура визнання людини банкрутом передбачає кілька можливостей розплатитися з кредиторами: реструктуризація боргів громадянина, укладення мирової угоди з кредиторами або реалізація майна. У більшості випадків до боржників застосовується саме продаж майна банкрута на аукціоні, так як борг погашається за допомогою виручених коштів. Підсумком є звіт про результати, який подає фінансовий керуючий. Розраховується залишок боргу, який списується в ході фінального засідання арбітражного суду.

Содержание

Особливості торгів при банкрутстві.

Реалізація майна вводиться, якщо боржник може хоча б частково задовольнити вимоги кредиторів. Використовується кілька варіантів цього процесу:

 • Торги на відкритому аукціоні. Купити ваші речі можуть будь-які люди або організації. Обмеження діють, якщо на торги виставлені коштовності, зброя, Антикваріат.
 • Конкурсні Аукціони. При реалізації майна з високою художньою, культурною, історичною цінністю перемагає учасник, здатний забезпечити дотримання умов безпеки і збереження об'єктів продажу.

Для початку визначають вартість майна, що виставляється на торги, яке включається до інвентаризаційного майнового опису. Арбітражний керуючий залучає оцінювача (який повинен відповідати певним вимогам Закону Про оціночну діяльність) для визначення вартості майна боржника.

Список нерухомості і різних предметів дуже великий. Серед найбільш популярних:

 • цінні папери фізичних та юридичних осіб;
 • автомобілі, Мотоцикли, фургони, інший автопром і обладнання, в тому числі спеціалізоване;
 • самі організації;
 • побутова техніка;
 • підприємства, заводи-бізнес;
 • товарний знак;
 • різноманітні приміщення, житлові та комерційні;
 • матеріальні та необоротні активи;
 • землі, незалежно від призначення;
 • права вимоги.

Етапи торгів при банкрутстві.

Проходження всіх етапів торгів займає кілька днів і включає підготовчі процедури.

 1. Отримання електронного підпису відкриває доступ до торгового майданчика онлайн. Вона діє 1 рік, продовження — платне.
 2. Акредитація на електронному торговому майданчику. Включає завантаження ваших документів (паспорт, іпн, інші папери на вимогу) і триває 3-5 днів.
 3. Вибір лота, огляд і аналіз. Юристи рекомендують не покладатися на опис і оцінку, а особисто оглянути об'єкт продажу до початку торгів. Якщо Продається автомобіль, складне виробниче обладнання, нерухомість, то вам буде потрібна допомога експерта для уточнення технічного стану об'єкта.
 4. Налаштування програмного забезпечення. Вам потрібно завантажити і встановити спеціальне програмне забезпечення, Зберегти у себе сертифікати. Зазвичай для торгового майданчика використовується браузер Internet Explorer.
 5. Подача заявки на участь. Вона заповнюється за формою, пропонованою конкретним майданчиком і супроводжується відправкою документа про оплату завдатку.
 6. Оплата завдатку. Уважно поставтеся до заповнення реквізитів — вони відрізняються від рахунку, на який відбувається остаточна оплата в разі вашого виграшу.
 7. Подача заявки. Важливо не пропустити цей момент-в деяких торгах перемагає той, хто подав першу заявку. Не забудьте прикріпити документи і поставити електронний підпис.
 8. Проведення електронного аукціону. Він залежить від типу майданчика і її правил. Буває відкритий і закритий, перший полягає в зборі заявок (перемагає виставив велику ціну), другий — в покроковому підвищенні ставок протягом торгів.
 9. Підведення підсумків. Організатор торгів оголошує переможця, підсумкову ціну, за якою продано лот. Для оголошення підсумків формується протокол процесу аукціону. Результати стають відомі через 30 хвилин після завершення, протокол оформляється протягом 3 днів. Переможеним учасникам повертаються внесені застави.
 10. Оплата і вступ в права володіння. Переможець укладає договір купівлі-продажу майна, повністю оплачує заявлену ціну і стає власником лота.

Торги з банкрутства фізичних осіб вже стали одним з видів бізнесу. Боржнику обов'язково потрібно уважно стежити за процесом, щоб під час аукціону ретельно дотримувалися правила і не були порушені його права.